Køkken og have Bomuldsmærke "Thinking About Snacks"
- Minimumskøb: 1 stk
- Produkt nummer: PUC-000104
12,00 kr. pr. 1 stk
inkl. moms og ekskl. fragt
Leveringstid: ca. 2–5 hverdage
12,00 kr. pr. 1 stk
inkl. moms og ekskl. fragt
Leveringstid: ca. 2–5 hverdage
Tankerne er allerede ved den næste lille snack!
Nogle gange er det de små, humoristiske detaljer, der gør et hjemmesyet projekt helt særligt. Med bomuldsmærket „Thinking About Snacks“ giver du dine kreationer et sjovt og personligt udtryk.
Det fine stofmærke passer perfekt til sweatshirts, hoodies, T-shirts, muleposer, madposer, huer og mange andre kreative syprojekter. Et charmerende lille blikfang til alle, der elsker snacks og et glimt i øjet.
Mærket er fremstillet af 100 % bomuld med en naturlig, mat overflade. Motivet er trykt på stoffet, og de to modsatte kanter er allerede foldet om, så mærket nemt kan sys fast.
Produktinformation
Motiv: Thinking About Snacks
Materiale: 100 % bomuld (CO)
Størrelse, foldet: ca. 2,3 × 3,8 cm
Overflade: Mat bomuld med tryk
Udførelse: Ombukkede kanter på to sider
Fastgørelse: Til påsyning
Sådan syr du mærket på
Placer mærket på det ønskede sted på dit syprojekt.
Fastgør det eventuelt med Wonder Tape eller en egnet midlertidig fiksering.
Sy mærket fast med en almindelig ligesøm langs de to ombukkede kanter eller hele vejen rundt.
Hæft trådene omhyggeligt.
Vask og pleje
Vask det færdige syprojekt med vrangen ud, og undgå tørretumbler.
Da motivet er trykt på bomulden, kan trykket blive svagere efter gentagne vaske og almindeligt slid.
Et lille mærke med masser af humor – perfekt til hjemmesyede yndlingsstykker og alle, der altid har lyst til en lille snack!